Dünya onu konuşuyor

Birleşik Krallık’ta 1980 yılından bu yana aralık ve haziran aylarında verilen 'Yeni Yıl Onur Ödülleri', bu yıl da sahiplerini buldu . Listede, 30 yıldır polislik yapan Ceyhun Uzun yer alıyor

Birleşik Krallık’ta 1980 yılından bu yana aralık ve haziran aylarında verilen ‘Yeni Yıl Onur Ödülleri’, bu yıl da sahiplerini buldu . Listede, 30 yıldır polislik yapan Ceyhun Uzun yer alıyor

Dünya onu konuşuyor

– HER ŞEY TANYEL İÇİN…Londra’nın St. John’s Wood bölgesinde görev yapan Türk polis memuru Ceyhun Uzun, polislik mesleğini başarıyla yürüttüğü ve hayır kurumlarına yardım ettiği için imparatorluk madalyasıyla ödüllendirildi. 2016 yılında kızı Tanyel’i kemik kanseri sebebiyle kaybeden Ceyhun Uzun, ‘Survivor 2020′ yarışmasında mücadele etmiş, kızının hayat hikayesiyle herkesi duygulandırmıştı.

HAYATINI ADADI…’Daha Güvenli Okullar’ projesiyle genç yaştaki bireyler ve öğretmenlerle çalışan Uzun, enerjilerini daha iyi alanlara ve suçtan uzak durulması yönünde çalışmalarıyla takdir topluyor. Geçtiğimiz yıllarda kızı Tanyel’i kemik kanseri sebebiyle kaybeden Uzun, kanserli çocuklara ve ailelerine destek vermek için bir vakıf kurdu.

– “KEŞKE KIZIM BURADA OLSAYDI”…Kızını kaybeden ve bu duyguyu kızıyla paylaşmak istediğini dile getiren Uzun, “Keşke kızım da burada olsaydı, yaşasaydı ve hep birlikte kızımla, eşimle bu gurur verici anı kutlasaydım. Ödülü ilk aldığımda gözlerim yaşardı, inanamadım. Gurur verici bir ödül, herkese nasip olmaz. Ben de çok gurur duyuyorum, Türk biri olarak kraliçeden özel bir madalya almak mutluluk verici. Yalnız benim için değil, bütün halkımıza, Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve bütün dünyada yaşayan Türkler için gurur verici bir haber oldu” dedi.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu