Erdoğan: Berat Bey’in en büyük talihsizliği ‘damat’ sıfatının, başarısının önüne geçmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Berat Bey'in ifa ettiği görevlerdeki en büyük talihsizliği 'damat' sıfatının, birikimi, gayreti ve başarısının önüne geçirilmiş olmasıdır." dedi.

Erdoğan, partisinin Halkapınar Spor Salonu’nda düzenlenen İzmir 7. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada. “Türkiye’nin enerji alanında yaptığı atılımların temelinde Berat Bey’in bakanlığı döneminde geliştirdiği strateji ve hazırlıklar bulunuyor.” ifadesini kullandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

CHP ve şürekası, eski bakanımız Berat Albayrak’ı ve onun nezdinde tüm ailemle birlikte şahsımı hedef alan bir kampanya yürütüyor.

Tayyip Erdoğan’a, ailesine, çalışma arkadaşlarına saldırarak vaktimizi ve enerjimizi çalarak bizi bu hedeften uzaklaştırabileceklerini sananlara ‘Size buradan ekmek çıkmaz, gidin başka kapıya’ diyoruz.

Küresel tedarik zincirlerinin ciddi yaralar aldığı, üretimden istihdama küresel ekonominin her alanda daraldığı bu dönemde de Berat Bey’in sorumluluğunda aldığımız hızlı ve etkin tedbirlerle ülkemizin süreci en az zararla geçirmesini sağladık.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin başında, siyasetin kendi mecrasında oraya gelmiş genel başkan olarak değil, bir proje olarak bulunmaktadır.

Ey Kılıçdaroğlu, Diyarbakır annelerinin semtine hiç uğradın mı, Diyarbakır’daki terör mağduru anneleri hiç ziyaret ettin mi?

Onurlu duruş sergileyerek, terör örgütünü kınamak yerine hep devleti suçlayan bu kirli zihniyetin, her masumun katlinde vebali bulunuyor.

Nerede, hangi inde terörist varsa o inde biz de varız.

“95 milyar dolar döviz rezervimiz var”

Göreve geldiğimizde 27,5 milyar dolar döviz rezervi vardı Merkez Bankası’nın. Şimdi 95 milyar dolar döviz rezervimiz var.

Döviz işlemlerinin tamamı piyasa kuralları çerçevesindedir ve hukuka uygundur.

Ne dövizin buharlaşması ne de bir istismar, haksız kazanç, hukuka ve ahlaka aykırı işlem söz konusudur.

Bay Kemal, ey Faik Öztrak, bilir misiniz şu anda bizim IMF’ye bir Allah kuruşu borcumuz yok, bitti bu iş.

Erdoğan: Kayyum atamaya devam edeceğiz

Üretimin durduğu, Kandil’e devletin verdiği paranın gönderildiği, hizmetin olmadığı yerlere bugün de yarın da kayyum atamaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu