‘Günsel’ seri üretim  çalışmalarına devam ediyor

Kuzey Kıbrıs'ın ilk yerli otomobili Günsel için çalışmalar sürüyor

‘Günsel’ seri üretim  çalışmalarına devam ediyor

 

Kuzey Kıbrıs’ın ilk yerli otomobili Günsel için çalışmalar sürüyor. 2025’e kadar üretim kapasitesini 30 bin araca, çıkarmayı planlayan şirket ilk etapta bin araç üretileceğine işaret ediyor. Yerli araba için çalışacak kişi sayısı, planlanan 100 yeni alımla birlikte, 275’e yükselecek. 

Türk mühendis ve tasarımcılarca geliştirilen yüzde 100 elektrikli otomobil Günsel, yetiştirmek üzere üretim personeli alacağını duyurdu.

Şirketin açtığı ilanlar arasında teknik personelden, mühendis ve tasarımcıya kadar çok sayıda pozisyon mevcut. Şirket, toplam çalışan sayısını 275’e çıkarmayı planlıyor. 

GÜNSEL Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, seri üretime geçmek için çalışmaya devam ettiklerini ifade ediyor.

Ekiplerinin yaş ortalamasının 35’in altında olduğunu söyleyen Prof. Dr. Günsel, ekibe dahil olacak kişileri  yetiştirilerek, otomotiv endüstrisine kazandırılacağına vurgu yapıyor. 

Kuzey Kıbrıs’ın ‘ilk yerli otomobili’ olan Günsel için hedef 2025’e kadar üretim kapasitesini 30 bin araca çıkarmak. Kuzey Kıbrıslı şirket ilk aşamada üretilecek araç sayısının ise 1000 olacağına işaret ediyor. 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu