Mehmetçik’in bulunduğu üs bölgelerinde kar kalınlığı 1.5 metreyi geçti

Zorlu hava şartlarına karşı Mehmetçik, faaliyetlerini artan bir tempoda yürütüyor

Mehmetçik, en zorlu şartlarda vatan savunmasına kararlılıkla devam ediyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı yurt içi ve sınır ötesindeki üs bölgelerinde Mehmetçik, kimi zaman gece sıfırın altında 10 derece havada ve kimi yerde 1.5 metreyi aşan kar örtüsünde görevini sürdürüyor.

Bir süredir mevsim normalleri üzerinde sıcaklıkların hüküm sürdüğü ülke genelinde yağışlı hava etkisini göstermeye başlarken, Mehmetçik’in zorlu hava ve arazi şartlarındaki mücadelesi hız kesmiyor.

ZORLU ŞARTLARDA VATAN NÖBETİ

Kayak merkezlerinin dahi istenen kar kalınlığına ulaşamadığı yurt genelinde Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, binlerce metre rakımlı çok sayıdaki üs bölgesinde kar altında ve sıfırın altındaki sıcaklıklarda vatan nöbetine devam ediyor.

KAR KALINLIĞI 1.5 METREYİ GEÇTİ

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı yurt içi ve sınır ötesindeki üs bölgelerinden 72’sinde, gece sıcaklıkları eksi 10 derecenin altına indi. Yine bu üs bölgelerinden 6’sında kar kalınlığı 1.5 metreyi aştı.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Gerek üs bölgeleri gerekse personelin kıyafetleri konusunda zorlu hava şartlarına ilişkin hazırlıklar çok önceden tamamlandı. Yapılan hazırlıklarla tüm bu zor hava ve arazi şartlarına karşı Mehmetçik, faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

Bulundukları bölgelerde düzenli olarak devriye ve pusu/dinleme faaliyetleri gerçekleştiren Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, operasyonlarını da artan bir tempoda sürdürüyor.

 

43 OPERASYON BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Türk Silahlı Kuvvetleri, geçen ay içinde hem yurt içi hem sınır ötesinde 8’i büyük çaplı 35’i orta çaplı olmak üzere 43 operasyonu zorlu arazi ve hava koşullarında başarıyla gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu operasyonlar sonucunda 226 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisini paylaşmıştı.

HUDUT KARTALLARI GÖZ AÇTIRMIYOR

Öte yandan Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Sevdasını vatan, vatanını namus bilen hudut kartallarımız sınırlarımızda göz açtırmıyor. Şırnak’taki 48’inci Hudut Tugay Komutanlığımızda görevli askerlerimiz, bölgede arama-tarama faaliyetlerine zorlu hava koşullarında da devam ediyor.” ifadelerine yer verildi.

 

Mehmetçik in bulunduğu üs bölgelerinde kar kalınlığı 1.5 metreyi geçti #3

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu