Rusya enerjide ruble kullanımını genişletmek istiyor

Kremlin Sözcüsü Peskov gazetecilere yaptığı açıklamada Putin'in enerji ihraç ürünlerinde ruble ile ödemeye geçilmesini istediğini fakat konunun detayları ya da tarihine dair konuşmak için erken olduğunu kaydetti.

Kremlin Sözcüsü Peskov gazetecilere yaptığı açıklamada Putin’in enerji ihraç ürünlerinde ruble ile ödemeye geçilmesini istediğini fakat konunun detayları ya da tarihine dair konuşmak için erken olduğunu kaydetti.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov Cuma günü yaptığı açıklamada Rusya’nın, ruble kullanımını enerji ihracatında da kullanılacak şekilde genişletmek istediğini fakat konunun detayları ya da tarihi hakkında konuşmak çok erken olduğunu söyledi.

Peskov gazeteciler verdiği röportajda, “Putin, yerel para biriminin kullanımının genişletilmesi için sistemli ve adım adım işleyecek bir yaklaşım ortaya koydu” ifadesini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Salı günü yaptığı açıklamada Rusya’nın doğalgaz ihracatında ruble ile ödeme yapılması talebinin yanında diğer ihracat kalemlerinde de milli paranın rolünün artmasının gerektiğini belirtmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu